LDPE (madala tihedusega polüetüleen) on kõige kauem kilekottide ja pakendite valmistamisel kasutusel olnud polüetüleenitüüp. LDPE on hea läbipaistvuse ja pakendamisomadustega. LDPE-materjal on läikega ja sobib hästi fototrükiga kottide ja kilede jaoks. Seda kasutatakse tavaliselt tugevdatud auksangaga kottide, pehme aassangaga kottide ja stantsitud auksangaga kottide puhul. Põhja-Euroopas kasutatakse LDPE-d endiselt särksangadega kottide valmistamiseks. Saame pakkuda LDPE-kilet paksusega 18-180 mikronit.

HDPE (suure tihedusega polüetüleen) on venimisel tugevam kui LDPE, kuid rebeneb kergemini. See materjal sobib suurepäraselt särksangaga ja auksangaga kottide jaoks. Paksu HDPE-materjali (50-100 mikronit) kasutatakse sageli luksuslike kottide valmistamisel. Loomulikul kujul on HDPE ilma läiketa ja matt, krabisev. HDPE ja LDPE hinnad muutuvad turul pidevalt. Saame pakkuda HDPE-kilet paksusega 8-100 mikronit.

MDPE (keskmise tihedusega polüetüleen) on uusim polüetüleenmaterjal. See näeb välja nagu LDPE ja HDPE oleks kokku segatud. Saame pakkuda MDPE-kilet paksusega 8-100 mikronit.

CoEx – pakume 3-kihilisi kilesid klientidele, kes vajavad spetsiifiliste omadustega pakkematerjale. Tavaliselt kasutatakse seda erinevat värvi (eri värvitoonid sees/väljas) kilede saamiseks, vastupidavuse, pakkeomaduste, termilise stabiilsuse ja paljude teiste omaduste parendamiseks.

Degralen sarnaneb LDPE- ja HDPE-ga, kuid sellele on lisatud lisaainet, mis muudab materjali looduses hapniku toimel biolagunevaks. Degralenist kotte saab kasutada umbes ühe aasta, kui neid hoitakse kuivas ja jahedas kohas. Ära korraga palju telli!

Ecomater on valmistatud maisist, polülaktoosi baasil. Ecomater-materjalist kotid on biolagunevad ainult komposti hulgas. Ecomater-materjalist valmistatud kotid vastavad Euroopa standardi EN13432 nõuetele.

BOPP (kahesuunaliselt orienteeritud polüpropüleen) on laialdaselt tuntud materjal toidupakendite valmistamiseks. Snäkid, suhkur ja paljud teised toidud pakendatakse BOPP-kilesse. See on suurepärase läbipaistvusega ja väga vastupidav venitamisele, kuid võib kergesti puruneda. 30-mikronilise paksusega BOPP-kilest valmistame me tavaliselt kileümbrikke ja euroriputiga või POS-auguga erikotte, isekleepuva teibiga, konksuga, ka külgmise sulguriga kotte. BOPP-materjal on saadaval erinevates variantides, nt tuhmi ja metalsena.

Kootud PP-kangas – pakume ka kootud polüpropüleenkangast valmistatud kotte.  See on tugevaim kotitööstuses kasutatav materjal. Kootud PP-kangast kotid on saadaval ka lamineerituna – läikega ja matina ning kõrglahutusega fleksotrükiga. Kotisangad on kinnitatud ristõmblusega. Meie valmistatud kootud PP-kangast kotte saab kohandada kergesti kliendi spetsiifilistele nõudmistele. Valmistame kootud PP-kangast kotte erinevates pilkupüüdvates värvitoonides. Kotid on kerged ja suure kandevõimega. Kootud kangast kottide tootevalikus on erineva suuruse ja mitmesuguste omadustega kotte, mis vastavad klientide erinevatele vajadustele. Viimaste teadusuuringute kohaselt on nende kottide keskkondlik jalajälg tootetsükli jooksul tekitatavate kasvuhoonegaaside osas väiksem kui teist tüüpi kottidel. Korduvkasutatavad kotid!

Lausriie – on kangataoline materjal, mis on tehtud pikkadest omavahel keemilise, mehaanilise, kuum- või lahustiga töötlemise abil ühendatud kiududest. Termin on kangatööstuses kasutusel, tähistamaks tekstiile, nagu näiteks vilt, mis ei ole ei lõim- ega silmkoeline. Lausriie ei ole tavaliselt eriti tugev, välja arvatud juhul, kui seda on tihendatud ja tugevdatud vastavate materjalidega. Viimastel aastatel on lausriie hakanud asendama polüuretaanvahtu.

Paber on teada-tuntud materjal, millel on kottide valmistamises juba pikk ajalugu. Meie kasutame järgmisi paberisorte: jõupaber, valge või pruun, sile või sooniline; ühepoolselt kaetud või kahepoolselt kaetud kunstpaber. Jõupaberit iseloomustab tugevus ühendatuna looduslähedase välimuse ja keskkonnakaitsealase sõnumiga. Kattega paber eristub esmaklassilise trükikvaliteedi poolest. Me kasutame tugevat paberit, mis on valmistatud kas ümbertöödeldud materjalist või hästi majandatud metsadest pärit toorainest. Võime lamineerida paberi kilega. Selline on näiteks liha või juustu pakendamiseks mõeldud pakkepaber (rullides või lehtedena).

Trükiga/lamineeritud – samuti CPP, PET, BOPA, PAP, PAPE, AL/PAP, AL/PAP/PE, PAP/PE, … küsige lisa.