Pakendid

PAKENDID

Pakendid ei ole olulised mitte ainult eesmärgiga hoida toode transpordi käigus maksimaalselt korralik ja kvaliteetne, vaid mängivad ka turunduses ja brändingus olulist osa. Toodete korralik pakend garanteerib selle, et toode jõuab kliendini ilma, et seda oleks kahjustanud välised faktorid nagu niiskus, valgus, temperatuur või transportimisel tekkinud kukkumised ning muud kahjustused. Kuid kuna pakend on suur osa kliendi kogemusest tootega, on oluline pakkida oma tooted korralikku ning silmatorkavasse pakendisse. Visuaalselt ilus ning silmatorkav pakend aitab Sinu toodet näidata selle parimas valguses ning kommunikeerib kliendile toote väärtust ning hinda. Sedasi müüb pakend toodet Sinu eest.

Toiduainete pakendid

Kuigi õige ja kvaliteetne pakendamine on oluline iga toote puhul, on see eriti kriitilise tähtsusega toituainete puhul. Toiduainete pakendid tagavad selle, et toit on kliendini saabudes värske, kvaliteetne ning ei oleks kaotanud enda omadusi. Juhul, kui toidu pakendamine ei ole olnud kõige kvaliteetsem, võivad sellel olla tugevad negatiivsed tagajärjed ettevõttele, näiteks juhul, kui kliendini jõuab riknenud toit. Lisaks sellele on toiduainete pakendamisel ka erinevad regulatsioonid, mida tuleb arvesse võtta. Erinevate toiduainete jaoks on vaja erisuguseid pakendeid – näiteks võileibade, juustude või muude rasvasemate toiduaine jaoks sobivad hästi rasvakindlad paberid. Samas toiduained, mida tuleks hoida niiskus- ja õhukindlates pakendites (nt. pähklid, kohv või muud suupisted) sobivad suurepäraselt zip lukuga pakenditesse.

Biolagunevad pakendid

 Biolagunevad pakendid on need, mis on tehtud taastuvatest loodusvaradest ning mille lagunemisprotsess on palju kiirem ning keskkonnasõbralikum, kui muudel pakenditel.  Tänapäeval on keskkonnasõbralik äri ja pakendamine aina olulisem. Kuna ökotooted ning erinevad keskkonnasõbralikud valikud on aastatega aina rohkem populaarsust kogunud, on ka biolagunevad pakendid nüüd turul aina rohkem soovitud. See aitab ka võita kliendi usaldust ning mängib suurt rolli ettevõtte brändingul. Pakendades enda tooted biolagunevasse pakendisse näitad oma kliendile, et Sinu toodet ostes aitab ta kaasa vastutustundlikku ja planeedisõbralikku tarbimisse.